A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Ingatlan Cirkusz. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Ingatlan Cirkusz. Összes bejegyzés megjelenítése

2008. április 1., kedd

Dalol egy amerikai ingatlanértékbecslő

Az Ingatlanok.hu híre szerint egy amerikai ingatlanértékelő dalra fakadt. Az amerikai ingatlanválság, majd világméretű hitelválság egyik oka, hogy a hitelfelvételhez készített értékbecslésekben túlárazták az ingatlanokat annak érdekében, hogy a hihetetlenül alacsony kezdő törlesztőrészlettel kínált kölcsönökbe behúzzák a gyanútlan amerikaiakat. Erről szól végül is az egykori értékbecslő dala. A dal szerzője (aki az előadó is egyben) egy olyan szerencsétlennek a sorsát írta meg, akinek a 250 ezer dollárt érő házát 500 ezer dollárra becsülték fel, hogy az egyébként is (valószínűsíthetően) hitellel terhelt ingatlanból ”fel tudja magát tőkésíteni”, azaz újabb hitelt tudjon felvenni. Családi nyaralás, új autó, majd a kamatok változásával és az új kölcsönnel az 1200 dolláros törlesztő a duplájára szökik. Miután három hónapot késik a törlesztéssel, elárverezik főhősünk házát.
Kommentár:
Okostojások máris feltehetnék a kérdést, hogy ez begyűrűzik hozzánk? A Sasadi Zártosztályról Palimadár ingatlanszagértő válasza: Nem. Már rég itt van. A Fészekrakó programban csúcsosodott. Lehet készíteni a pénztárcákat és újjal mutogatni. Ugyanis az alá és fölé értékelés - mint banki igény - minálunk Abszurdisztánban mindennapos. Előre borítékolható, ennek se lesz felelőse ... és a természeti katasztrófák, illetve banktitkok sorába kerül ... hacsak ...


2008. február 22., péntek

Ingatlan Cirkusz

A mai nap a tánc és illemtan jegyében zajlott. Felhívták a figyelmemet egy az ingatlanközvetítőket sározó írásra egy neves gazdasági lapban. Hirtelen felindulásból készítettem is egy recenziót. Majd megindult az ügy bonyolítása. Megfigyeltem újabban, ha az embereknek egy-egy vita során nincsenek érveik, mert nem akarják elismerni, hogy öszödiesre sikerült valami, annak a személyét támadják, aki volt bátor rámutatni a dologra. Ezt nevezhetnénk a szar másikra kenése effektusnak. De sokan vannak ilyenek. Sőt! Mostanában szinte csak ilyennel találkozom. Körbevesznek a botcsinálta tánc és illemtan tanárok, akik a neveltetésemmel foglalkoznak és nem a teendőkkel. Bizony. A legjobb védekezés a támadás elvet gyakorolják. Ma újra átvettük egy újságíróval, hogy a "hogy" előtt mindig vesszőt kell tenni. Olyan, hogy recenzió nincs is, mert azt másként kell mondani. Csapnivalóan központozok, egyben "érdemdús mérnöknek" aposztrofáltak. Önkéntes nyelv és stílus tanárom ezzel együtt ÜdvÜzlettel köszönt el a köztünk keletkező vita egyetlen pontját sem érintve, ám hajlott az írásának korlátozott helyesbítésére. Szó esett továbbá ingatlanszakmai körökben "Tilkfélékről" no nem pozitív összefüggésben. El is döntöttem nem megyek a holnapi úgynevezett Ingatlan Parlamentre vattának. Talán kellene már bejegyzést tennem az Ingatlan Állatkertembe is. :) Időszerű megnyitni az Ingatlan Cirkusz képregényt is. :) A napnak azért voltak pozitív elemei is. No nem az hogy majdnem odaégett a hús, mert a Skypen belelendültem egy szakmai konzultcióba, hanem az, hogy két okos szakemberrel - akiket nagyra becsülök - megoszthattuk gondolatainkat az előttünk álló teendők dolgában. Dolgom végezetlenül - egy határidős munka - fáradtan tértem nyugovóra.
Képriport
Dalban Cseh Bereményi: Kék páviánok